Стало відомо ім'я американського спецназівця, ліквідувало ватажка міжнародної терористичної мережі Аль-Каїда Усаму бен Ладена. Ним виявився Роб О'ніл, військовослужбовець спецназу ВМС США, відомого як «морські котики».

Усама бен Ладен був знищений у травні 2011 року на околиці пакистанського міста Абботабад в ході операції американського спецназу. Після завершення експертиз тіло глави Аль-Каїди в умовах суворої секретності було поховано в морі.

О'ніл стверджує, що вбив бен Ладена, тричі вистріливши йому в лоба.

Спецназівець побував більше ніж у десятку бойових відряджень у чотирьох регіонах, включаючи Афганістан та Ірак, взяв участь у 400 спецопераціях і особисто ліквідував понад 30 осіб. За це він удостоївся 52 нагород.

Операції, до яких мав відношення О'ніл, лягли в основу голлівудських фільмів «Капітан Філіпс» (про сомалійський піратів і боротьбу з ними), «Мета номер один» (про ліквідацію бен Ладена) та «Вцілілий» (про операції «морських котиків» проти афганських талібів).

Батько спецназівця Том О'ніл заявив, що члени його сім'ї не бояться стати мішенями для терористів, зокрема, з угрупування «Ісламська держава», що отаборилася в Сирії та Іраку. Зокрема, він сказав: «Я намалюю велику мішень на своїй вхідних дверях і скажу: «Спробуйте впоратися з нами!»

Роб о'ніл вирішив заявити про себе публічно після того, як втратив частину військової пенсії. Він вирішив піти у відставку достроково після 16 років служби, а не після 20-ти. До речі, станнім часом ветеран спецназу чомусь переживав матеріальні труднощі...