- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Археологи з Міського музею Оденсе розкрили саркофаг, який провів близько тисячі років у землі під містом, повідомляє датський телевізійний канал DR.
Поховання було виявлено під час проведення масштабних будівельних робіт, що ведуться зараз в третьому за величиною місті Данії. Оденсе, до того ж, одне з найстаріших міст королівства. У 1988-му році він відзначив своє тисячоліття. Могилу знайшли на місці, де, як припускають, була розташована дерев'яна церква бенедиктинського монастиря Святого Албана. У ній, в 1086-му році повсталі піддані вбили свого короля Кнуда IV, його брата Бенедикта і ще 17-х лицарів.
За легендою, розправа сталася, коли жертви молилися перед вівтарем. Після вбивства короля кілька років поспіль в Данії траплявся неврожай (що сприймалося, як Божа кара за насильство стосовно помазаника, та ще й у храмі).
Одночасно пішли розповіді про чудеса, що відбуваються на могилі убієнного монарха. Як наслідок, Кнуда IV канонізували в 1101-му році. На думку археологів, могила завдовжки два метри і шириною метр належала комусь із вищих верств суспільства. У ній знаходився вирізаний з вапняку саркофаг, що складався з чотирьох частин, в якому поміщалася прямокутна труна. Поховання, судячи з усього, розташовувалося в центрі легендарної дерев'яної церкви, під підлогою.
«Ми не можемо назвати ім'я людини, але ми можемо бути впевнені, що це хтось із верхівки суспільства XI століття. Може бути, єпископ або дворянин», - розповів журналістам Мікаель Бйеррегорд, археолог Міського музею Оденсе.
Схоже поховання вже знаходили на тому ж місці в 1917-му році. Минула знахідка збереглася гірше, але й тоді було очевидно, що могила належала якійсь важливій особі. Обидва поховання були розташовані поруч із вівтарною частиною - тобто тим самим місцем, де й був убитий Святий Кнуд.
Тепер ученим, що вивчають місце, де 1000 років тому стояла дерев'яна церква в рамках проекту Міського музею під назвою «Початок Оденсе», належить встановити хто саме був похований під підлогою легендарного храму.