Мексиканські археологи виявили цікаву й незвичайне поховання неподалік від села Онавас у штаті Сонора, що на заході країни. У могильнику, якому, за попередніми оцінками, близько тисячі років, перебували останки двадцяти п’яти осіб. Близько половини з них мають сильно деформовані черепи. Окрім усього, вони більше схожі на людей, аніж на головних персонажів фільму "Чужий", пише видання Daily Mail. У багатьох скелетів виявилися пошкодженими зуби.

Учені відзначають, що ніколи не бачили нічого подібного ні в цих місцях, ні в інших регіонах, де в давнину проживали мезоамериканські народи. "Деформація черепа в мезоамериканській культурі, вочевидь, використовувалася, щоб відрізнити представників однієї соціальної групи від іншої або з ритуальною мето", - припускає директор науково-дослідницького проекту Христина Гарсія Морено.

Що ж стосується пошкодження зубів, вони, згідно теорії, були зроблені за життя покійних, коли ті були ще підлітками. "Стоматологічне пошкодження розглядалося як обряд посвячення у підлітковому віці", - пояснила Морено. Археолог додала таке: ще в одного з похованих на рівні живота кістки були деформовані на зразок панцира черепахи. Цього пояснення в учених поки немає.

Археолог розповіла, що подібні могильники раніше не знаходили не тільки в Мексиці, але й на південному заході Сполучених Штатів. За словами Морено, згідно з історичними джерелами, місце, де виявили поховання, мало належати індіанцям з племені пімас.