Урядам декількох американських штатів довелося терміново шукати новий спосіб здійснення страти після того, як виробники речовини для ін'єкції відмовилися продавати його.

Як пишуть американські ЗМІ, наразі невідомо, чим уряд планує їх замінити. Однак змінити склад планується вже до жовтня поточного року.

Експерти пов'язують брак смертельної ін'єкції із небажанням європейських виробників постачати речовина до США виключно через те, що в Сполучених Штатах воно застосовується задля страти. Великобританія заборонила продавати смертельні речовини США ще в 2011-му році, коли з'ясувалося, що їх застосовують для виконання смертних вироків. «Ми проти смертної кари в усіх її проявах, і речовини, вироблені у Великобританії, не можуть використовуватися для смертельних ін'єкцій», - заявили тоді представники британського уряду.

 

У штаті Техас вже спробували замінити пентобарбітал іншою речовиною, що в підсумку призвело до підвищення вартості виробництва смертельної ін'єкції з $83 до $1 тисячі. А в штаті Міссурі можуть знову розпочати діяти газові камери. Таким чином там планують заощадити на ліках. Замість смертельних ін'єкцій власті пропонують запустити в камеру з людиною синильний газ і залишити його задихатися, поки кисень не перестане надходити до мозку, а серце не зупиниться.

Пентобарбітал (етамінал-натрій) почали використовувати для здійснення смертної кари кілька років тому. Раніше для смертельної ін'єкції застосовувались три препарати - тіопентал натрію, що застосовується для наркозу та знеболювання, а також павулон і хлорид калію, які зупиняють дихання і роботу серця.