Чим у кращій фізичній формі людина, тим більше шансів, що вона переживе перший напад.

Група фахівців, що представляють Університет Джона Хопкінса, з'ясувала, що старанні заняття фізичною культурою швидше за все підвищують шанси пережити перший серцевий напад, а не лише уникнути його, як було показано у деяких попередніх дослідженнях.

Як повідомив Майкл Блаха, один із авторів дослідження, раніше вже було відомо, що у людей, котрі стежать за своєю спортивною формою, рідше трапляються інфаркти, аніж у тих, хто в меншій мірі фізично підготовлений. Деякі дослідження показували і те, що фізкультура знижує імовірність смерті від цілого ряду причин. Однак припущення, що фізична культура підвищує шанс вижити після серцевого нападу - у всякому разі, першого - раніше вченими не перевірялося.

Для свого дослідження фахівці вивчили медичні дані двох тисяч чоловіків і жінок, які до свого першого серцевого нападу тренувалися на біговій доріжці під наглядом лікарів. За результатами такої вправи вчені оцінювали метаболічний еквівалент активності - показник, в загальних рисах (хоча й досить приблизно) вимірює, скільки енергії витрачається на ту чи іншу дію. Наприклад, відпочинок на дивані відповідає 1 балу за цією шкалою, спокійна ходьба - 3 балам, невелика пробіжка - 7 балам, стрибки через скакалку - 10 балам, а забіг на довгу дистанцію – цілих 12 балів.

Метаболічний еквівалент активності виявився більше десяти у 634-х чоловік, і серед них імовірність померти внаслідок першого серцевого нападу склала приблизно на 40 відсотків менше, аніж серед інших пацієнтів. З тих, у кого цей показник був нижче шести, третина померли від першого інфаркту протягом року. У середньому ж кожен «бал» збільшував шанси пережити напад приблизно на 8 відсотків.

Дослідники підкреслюють, що навіть найбільш фізично підготовлені учасники їхнього дослідження не виявилися застраховані від самого нападу - підвищувався саме їхній шанс його пережити. Так чи інакше, вчені вважають, що лікарям слід закликати пацієнтів зі слабким серцем вправлятися задля того, щоб зміцнити свою спортивну форму…

У тій мірі, в якій це принесе більше користі, ніж шкоди!