Такі дані на прес-конференції в центральному офісі «Інтерфаксу» озвучив віце-президент Союзу похоронних організацій і крематоріїв РФ Олексій Сулоєв.

За словами Сулоєва, тільки в Москві щорічний дохід від «тіньових» похоронів становить від 80 до 200 мільярдів рублів. Він розповів, що три роки тому нелегальні похоронні послуги займали не більше тридцяти відсотків ринку, проте компаній, які незаконно працюють у цій сфері, стає з кожним роком все більше. Він зазначив також, що незаможні громадяни все рідше користуються належними їм безкоштовними поховальним послугами.

Одним з головних чинників такої ситуації, як пояснив Сулоєв, є корупція під час продажу інформації про смерть. Несумлінні агенти набувають дані про померлих у посадових осіб, наприклад, лікарів або дільничних поліцаїв, причому в останній рік все частіше це стосується не лише домашньою смертності, але й смертей у медичних установах.

У свою чергу, віце-президент Союзу споживачів РФ, член Громадської палати РФ Володимир Слєпак для боротьби з тіньовим похоронним бізнесом запропонував міністерству будівництва і ЖКГ розробити єдиний стандарт якості ритуальних послуг.

Можливість реформування похоронного ринку в Москві активно обговорювалася впродовж останніх місяців. Необхідність реформи пояснюють тим, що за відсутності процедури ліцензування велику частку ринку змогли захопити несумлінні агенти. Оцінки їхніх доходів, втім, були більш скромними, аніж ті, що наводить Сулоєв. Повідомлялося, що весь ринок, включаючи і легальний бізнес державного підприємства «Ритуал», приносить у Москві близько десяти мільярдів в рік.