Французько-американська група дослідників виявила, що неандертальці ховали останки покійних одноплемінників. Про це йде мова в статті, опублікованій у журналі PNAS.

За словами одного з авторів відкриття Вільяма Ренду (William Rendu) з Центру міжнародних досліджень гуманітарних і соціальних наук (США), це розкриває перед нами розвинений розум і здатність до символічного мислення у неандертальців. В інтерв'ю The New York Times дослідник заявив, що виявлені могильні ями не можуть бути сплутані з природними об'єктами.

Вчені провели геологічний та хімічний аналізи поховання в Ла-Шапель-о-Сен, що підтверджує: знайдена в печері могила має штучне походження та створена із використанням знарядь праці. При цьому сам ритуал поховання і його мета - закопування останків для знезараження території або віра в загробне життя - залишаються наразі невідомими.

Нещодавно інша група дослідників виявила, що близьку до неандертальців культуру могла мати вже людина прямоходяча. Команда палеонтологів знайшла третю поясну кістку кисті особи Homo erectus, що має шилоподібний відросток. Цей відросток забезпечує високу рухливість кінцівки і можливість виконувати за її допомогою складні маніпуляції.