Британські вчені розробили пристрій, який здатний визначити, скільки часу людині залишилося жити. Прилад схожий на наручний годинник і вже отримав назву «індикатор смерті». Він визначає, наскільки швидко старіє людське тіло.

Пристрій, створений фахівцями з університету Ланкастера, за допомогою лазерного безболісного випромінювання аналізує стан ендотеліальних клітин у капілярах і обчислює швидкість їхнього старіння. Результати тесту показують цифри від 0 до 100. Мінімальне значення говорить про те, що людина вже мертва, а максимальне свідчить про оптимальний стан її здоров'я.

Як пише видання Mirror, за допомогою цього «індикатора смерті» можна діагностувати такі захворювання, як розумова відсталість і рак. За словами розробників приладу - фізиків Анети Стефановські і Пітера Макклінтока - результати тесту з часом буде занесено до однієї бази даних.

«Звіряючись із нею, можна буде максимально точно визначити ресурс організму. Ми в буквальному сенсі зможемо передбачити, скільки людині залишилося жити", - зазначила Стефановські. Творці приладу сподіваються, що вже через три роки лікарі візьмуть його на озброєння.

Раніше британські вчені розробили тест, який за аналізом крові дозволить обчислити тривалість життя, а також визначити схильність до багатьох хронічних захворювань. Методика дає змогу отримати необхідні дані навіть на основі тестування крові новонароджених.

Розробники тесту розповідають, що перспективність нової методики не в тому, щоб визначити, коли людина помре, а в тому, щоб продукувати нові сучасні методики профілактики захворювань, до яких у конкретного пацієнта є схильність, а також вчасно вжитими заходами продовжити тривалість його життя.