- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Ваді Ас-Салаам
Найбільшим кладовищем у світі є цвинтар Ваді Ас-Салаам, що знаходиться в Іраку поблизу міста Ан-Наджаф. На цьому кладовищі за різними даними і оцінками поховано від 5 до 6 мільйонів осіб. Площа кладовища - 6 квадратних кілометрів. На цьому мусульманському кладовищі поховано багато ісламських пророків. Щоправда цей могильний комплекс, як і багато інших об'єктів Іраку, був частково зруйнований під час бойових дій.
Ваді Ас-Салаам є місцем поховання як багатьох учених, політичних діячів і мислителів, так і мусульман із різних країн світу - Пакистану, Іраку, Афганістану, Лівану, Індії, Кувейту. Багато шиїтів воліють, аби після смерті їх поховали тут.
У перекладі з арабської назва кладовища перекладається як «Долина Спочинку». Тут на обмеженому просторі у вічному спокої безліч людей, а на одного небіжчика припадає приблизно 1 квадратний метр.
До речі, ЮНЕСКО таки ухвалила рішення про включення кладовища до фонду всесвітньої спадщини. Делегація ЮНЕСКО протягом двох тижнів обговорювала це непросте питання.
Пер-Лашез
Ще одним великим кладовищем є цвинтар Пер-Лашез (Père Lachaise) у Парижі. Цвинтар є одним із найбільших у світі музеїв надгробної скульптури під відкритим небом. Площа кладовища приблизно 48 гектарів. Тут знаходимо поховання таких відомих людей як Сара Бернар, Оноре де Бальзак, Марсель Марсо, Айседора Дункан, Оскар Вайльд, Жан Батіст Мольєр, Едіт Піаф і багато інших. Найвідвідуванішим похованням кладовища є могила Джима Моррісона.
Центральне кладовище Відня
Ще одне знамените кладовище Європи - Центральне кладовище, яке розташоване у Відні. Віденське кладовище було відкрите в 1874 році. Воно схоже на величезний парк, пронизаний алеями. Від головного входу в парк веде широка алея і аж до місць поховання відомих діячів науки, політики і мистецтва, а також до усипальниці австрійських президентів. Кожного року кладовище відвідується тисячами прихильників класичної музики з метою поглянути на місця поховання таких відомих композиторів, як Йоганн Штраус, Людвіг Ван Бетховен, Йоганн Брамс, Франц Шуберт.
Карроумор
В Ірландії знаходиться незвичайний цвинтар Карроумор, що є найбільшим мегалітичним кладовищем в Ірландії. Тут збереглося більше 60 поховань, що знаходяться на невисокому гірському хребті. Багато з поховань оточені кам'яними огорожами з валунів. Найбільша могила називається Листогіл, вона виконана у формі великої кам'яної піраміди. До наших днів краще збереглися поховання, де валуни розміщені у формі хреста. Найбільш рання могила в Карроуморі належить до 4600 року до нашої ери.