Міжнародний ринок ритуальних послуг. Індустрія похорону в західному світі має річний оборот на суму близько 20 млрд доларів. Відзначається тенденція до кремації, яка майже завжди дешевше і економить землю. Вона заборонена ісламом і православним християнством, але у великій частині решти світу (особливо в Північній Європі і Східній Азії) їй вже віддається перевага.

Ослаблення церковних інститутів поряд з розпадом традиційної сім'ї означає, що «звичайні» похорон йдуть до занепаду.

Важливою характеристикою похоронної індустрії є вертикальна інтеграція функцій в ціннісній ланцюжку: поєднання декількох або навіть всіх елементів похоронного пакету так сказати - супермаркет ритуальних послуг. Це дозволяє, наприклад, власнику похоронної фірми продавати надгробок одночасно з продажем труни і організацією похоронних заходів в цілому.

Похоронні послуги також потребують певної маркетингової діяльності. Виробляється чи продаж ритуальних послуг допомогою листа, телефонного дзвінка або особистого візиту, деякі клієнти неминуче знаходять це прикрий і схильні скаржитися. Саме негативне висвітлення в британських засобах масової інформації набуло тиск, який чиниться на клієнтів компанією SCI при продажу похоронних послуг в Південній Англії.

Консолідація галузі також піднімає питання конкуренції: постачальник ритуальних послуг, який володіє місцевим крематорієм, подібний авіапідприємству, що володіє вузловим аеропортом. Навіть якщо ціни номінально однакові для всіх, такий постачальник може легко створити більш сприятливі умови своєму клієнтові: наприклад, не даючи конкурентам кращий час в неділю і полудень. SCI стверджує, що ніколи так не робить.

Так як конкуренція у похоронній індустрії збільшилася, з'являються нові способи збільшення доходів. Іноді результати їх впровадження нагадують пародію. Наприклад, один американський власник похоронного бюро пропонує труну, забезпечений мобільним телефоном, кондиціонером повітря, світлом і комп'ютерною грою на випадок, якщо труп оживе.

Ще одним способом збільшення прибутку є заплановане поховання, при якому похоронне бюро одержує клієнтів та їхні гроші заздалегідь. Кількість похорону, куплених заздалегідь, в різних країнах дуже різняться. У Нідерландах і Бельгії, наприклад, 70% населення мають заздалегідь оплачений план похоронних заходів; в Іспанії ця цифра становить 50%. У Великобританії тільки 2% похорону на даний момент є сплаченими наперед, разом з тим ця цифра стрімко зростає. В Америці вкладення в запланований поховання обчислюється мільярдами доларів.