- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Канадські нейробіологи повідомили в журналі JAMA Neurology про успішний досвід контакту за допомогою методу функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ) з трьома пацієнтами, котрі перебувають в несвідомому стані пацієнтами. Зафіксована активність мозку пацієнтів у відповідь на акустичні стимули може служити ознакою збереження їхньої когнітивної функції, вважають автори досліджень.
У дослідженні брали участь три пацієнти з тяжкими черепно-мозковими травмами. У двох з них було діагностовано стан мінімальної свідомості, а третій вже протягом 12-ти років перебував у вегетативному стані, при якому, як вважається, відсутня можливість до мимовільної ментальної активності через великі ушкодження головного мозку.
У своєму дослідженні автори, співробітники Інституту мозку і свідомості (Brain and Mind Institute) при Western University, що в провінції Онтаріо, виходили з припущення про те, що наявність селективної уваги (здатність зосереджуватися на одному подразнику, ігноруючи інші) та стійкої уваги (здатність утримувати увагу на об'єкті протягом порівняно тривалого періоду часу) є фундаментальними ознаками збереження ментальної функції, критичними для здатності до зв'язного мислення.
Всі пацієнти, з якими працювали автори, продемонстрували здатність реагувати на вимовлені поруч з ними 11 слів (один, два, три, чотири, п'ять, шість, сім, вісім, дев'ять, так, ні) і 3 варіанти пропозицій, на які можна дати бінарні відповіді - «Ваше ім'я...», «Ви в лікарні?» та «Ви в супермаркеті?». При цьому вони змогли слідувати почутим командам та інструкціям, утримуючи свою увагу на окремих словах або ж відповідаючи «так» чи «ні» на поставлені запитання. Все це відбивалося на сплески активності у різних відділах мозку.
Виявлена в ході серії експериментів здатність до селективної уваги свідчить про збереження когнітивної функції таких пацієнтів і може стати основою для комунікації з ними за допомогою фМРТ, вважають автори досліджень.