- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Уявлення про смерть у західному суспільстві завжди мала яскраво виражений негативний відтінок, проте в останній час соціальні зміни зробили свій внесок і до цієї сумної сфери. Прагнення до турботи про екологію дійшло й до похоронної індустрії Іспанії.
Урни для праху з морської солі і землі або труни з картону і натуральних смол - саме такі альтернативи пропонуються тепер для екологічних поховання або кремації. Протягом останніх п'яти років активно зароджувалася концепція «екопохорону», що має значно менший вплив на навколишнє середовище, розповідає генеральний директор компанії «Mémora» Едуард Відаль. За його словами, «смерть забруднює її» - як власне тіло покійного, так і використовувані методи його поховання. Наприклад, та ж кремація провокує викид шкідливих для атмосфери газів.
За даними Національної асоціації похоронних послуг, 32 відсотки померлих іспанців піддаються кремації, і останнім часом ця процедура проводиться частіше, аніж традиційне поховання. Для скорочення шкідливого впливу на навколишнє середовище труни виготовляються з переробленої деревини без застосування металевої фурнітури, а урни для праху - з морської солі в тому разі, якщо останки ховають у морі, чи з землі у разі поміщення їх у землю. Крім цього, багато похоронних компаній розпочали використовувати катафалки з електричними двигунами.
Серед інших нововведень цього сектора - зміна традиційного темного і зловісного вигляду кладовищ на більш яскравий та кольоровий. «Сьогодні їх намагаються перетворити на місце, де можна прогулятися і віддати данину пам'яті покійним», - пояснює Хесус Посо, директор журналу «Adiós».
«Екопохорони» обійдуться дещо дорожче традиційних - їхня вартість вища на 5-10 відсотків. Навіть незважаючи на економічну складову, попит на подібні послуги таки зростає. «Традиції беруть своє», і процес зміни уявлень про похорони серед населення далі йде досить повільно, проте «тенденція з кожним разом стає все більш позитивною», стверджує Хесус Посо.