Італійські вчені вважають, що виявили могилу моделі Леонардо да Вінчі - Мони Лізи, яка була похована на покинутому монастирі у Флоренції.

Вуглецеве дослідження кісток трьох жінок, ексгумованих в монастирі, показало, що їхня смерть датується відходом з життя італійської дворянки Лізи дель Джокондо Гхерардіні. Більшість істориків згодні, що Ліза дель Джокондо, дворянка, котра була третьою дружиною торговця шовком з Флоренції Франческо дель Джокондо, позувала для шедевра епохи Відродження.

За результатами дослідження, археологи на чолі з Сільвано Венчетті, ексгумували кілька скелетів, що були складені в каплиці. Тепер вчені завершили вуглецеве датування одного з фрагментів і виявили, що залишки відповідають періоду смерті жінки, яка пішла з життя у віці 63-х років, а саме – 1542-го року після того, як овдовіла і стала жити з дочкою Маріеттою.

Провідний дослідник Сільвано Венчетті переконаний, що існує велика ймовірність того, що знайдені останки належать саме Герардіні.

«Ми зробили дуже серйозний історичний, антропологічний і археологічний аналіз. Швидше за все, її кістки дуже великі », - зазначив він.

Варто відзначити, що справжня ідентичність жінки, написаної Леонардо да Вінчі, була предметом суперечок серед істориків протягом багатьох десятиліть. Але записка, написана італійським урядовим чиновником на ім'я Агостіно Веспуччі в 1503-му році, вказує, що суб'єктом картини була саме Ліза дель Джокондо.