Учасники міжнародного волонтерського табору приведуть в порядок військові поховання часів Першої світової війни в Калінінградській області, повідомили «Інтерфаксу» в управлінні міжнародних зв'язків Балтійського федерального університету імені Канта (БФУ).

«До молодіжного табору, що буде розбитий в Гур’ївськом районі, приїдуть волонтери з Німеччини, Польщі та Росії. Це будуть студенти та аспіранти з БФУ, а також університетів польського Торуня і німецького Франкфурта-на-Майні, які давно і активно співпрацюють між собою», - розповіла працівник управління університету Інна Есаф’єва.

За її словами, учасники наметового табору протягом тижня будуть виїжджати на роботи із упорядкування військових поховань часів Першої світової війни. За цей час їм належить облагородити п'ять братських могил, що перебувають не в кращому стані.

Крім цього волонтери будуть удосконалювати свої знання з іноземних мов і знайомитися з пам'ятками в Калінінградській області.

Як повідомлялося, за неофіційними даними, на території Калінінградської області знаходиться близько тисячі військових поховань періоду Першої світової війни. Наразі встановлено розташування не більше ста із них. На офіційному державному обліку перебуває 24 військових поховання того часу.

У червні 2013-го року Калінінградська область приєдналася до пілотного проекту Міноборони РФ паспортизації військових поховань Першої світової та Великої Вітчизняної воєн. Губернатор регіону Микола Цуканов запропонував на добровільній основі залучати до роботи з фіксації та благоустрою поховань школярів і студентів.