Поліція китайської провінції Шаньдун затримала 11 осіб, котрі заходилися розкопувати могили з подальшим продажем жіночих тіл задля весільних ритуалів.

Про це повідомляє The South China Morning Post. Заарештованим загрожує до трьох років позбавлення волі.

За даними видання, правоохоронні органи вийшли на слід банди копачів ще в березні - після того, як вони розрили тримісячну могилу, витягли тіло жінки і продали його посереднику приблизно за 3 тисячі доларів. У подальшому планувалося труп перепродати для використання в ритуалі так званого "посмертного шлюбу», який китайською називається мінхунь.

Ватажок банди на ім'я Ван повідомив, що ціна тіла тим вища, чим свіжіший труп. «Старі кістки не вартують і феня (як правило, їхня ціна не перевищує 50 доларів), а от тіла недавно померлих - це надто цінний товар», - прокоментував він.

Викрадення трупів за китайськими законами є кримінальним злочином і карається тюремним ув'язненням на термін до трьох років.

Мінхунь досить поширений в Китаї. Згідно з китайськими віруваннями, якщо людина вмирає неодруженою, то його родичі можуть зробити посмертну церемонію, після якої померлий буде вважатися таким, що вступив до шлюбу і возз'єднається з новою дружиною у загробному житті. Для такої церемонії потрібна згода родичів обох померлих. Однак у КНР існує чорний ринок трупів для мінхуня, де продаються незаконно викопані жіночі тіла. У такому разі їх закопують у могилі поруч з померлим.