Повноваження із регулюванню ринку похоронних послуг можуть бути передані створеному 1 листопада Міністерству будівництва та житлово-комунального господарства Росії. Про це ИТАР-ТАСС повідомила заступник начальника управління контролю соціальної сфери і торгівлі Федеральної антимонопольної служби Юлія Єрмакова. За її словами, ця пропозиція буде обговорюватися на засіданні робочої групи при ФАС, яка візьметься за доопрацюванням поправок до закону «Про поховання та похоронну справу». Засідання планується провести в 20-х числах листопада.

Варіант із передачею повноважень регулятора ринку похоронних послуг Мінбуду є основним, але не єдиним. Як підкреслила Єрмакова, «крім передачі повноважень новоствореному міністерству розглядаються й інші варіанти». Одним із них є створення саморегульованих організацій.

«Раніше передбачалося створення окремої організації із регулювання галузі, але учасники ринку похоронних послуг просили ФАС переглянути свою позицію та організувати СРО за кількістю федеральних округів (наразі у Росії вісім ФО)", - зазначає представник ФАС. На її думку, участь у таких СРО у разі їхнього створення має бути обов'язковим. Для вступу до СРО учасники ринку повинні будуть відповідати низці вимог, що будуть визначатися у залежності від видів їхньої діяльності. Наприклад, може враховуватися рівень освіти працівників, їхнє знання правил поведінки на ринку, наявність не менше трьох спеціальних транспортних засобів - для компаній, що надають послуги з перевезення померлих, - наявність власного або орендованого майна тощо.

Ще одним варіантом регулювання ринку похоронних послуг залишається введення обов'язкового ліцензування, пише «Цена вопроса». Такий підхід передбачався у початковому варіанті поправок до закону «Про поховання та похоронну справу», розробленому в 2012-му році робочою групою ФАС за дорученням віце-прем'єра РФ Ігоря Шувалова. Зокрема, пропонувалося ввести мито за надання та продовження ліцензії на кожен вид ритуальних послуг щорічно - у розмірі 40 тисяч рублів за кожен рік терміну дії ліцензії.

Нагадаємо, законопроект має бути внесеним на розгляд уряду навесні 2014-го року.