Деякі люди хотіли б, аби їхній похорон пройшов незвично, і  тому використовують творчий підхід задля планування свого останнього шляху. Багато хто мріють, щоб їхній прах був розвіяний над якимось пам'ятним місцем.

Компанія Mesoloft пропонує своїм клієнтам залишити цей світ фактично в прямому сенсі: вона обіцяє розвіяти прах на верхній межі атмосфери Землі.

Якщо говорити точніше, останки будуть викинуті з контейнера метеозонда на висоті 32,2 кілометри – тобто в стратосфері. Це приблизно у три рази вище, аніж середня комерційна висота для польотів авіатранспорту. Щоб дістатися до кордону космосу, нагадаємо, потрібно піднятися на висоту ста кілометрів.

Прах буде підноситися до небес прикріпленим до метеозонду в контейнері з люком. На пристрої будуть встановлені камери GoPro, які дозволять членам сімей померлих побачити все, що відбувається згодом. А GPS-трекери дадуть можливість відстежити шлях метеозонда до кордону з космосом.

Співзасновник Mesoloft Кріс Вінфілд (Chris Winfield) розповідає, що попіл буде якийсь час подорожувати в атмосфері, перш ніж повернеться на Землю зі снігом чи дощем.

Представники компанії впевнені, що жодних санітарних проблем через таку церемонію не виникне. У 1997-му році було встановлено, що розвіювання попелу безпечно і не спричиняє істотного впливу на навколишнє середовище. Адже кремація відбувається за дуже високих температур, що виникають під час самого процесу, то в результаті цього попіл виявляється абсолютно стерильним.

Очевидно, що таке ексцентричне "поховання" обійдеться в кругленьку суму. Стандартний пакет послуг включає в себе доставку попелу в стратосферу, його вивільнення, та відеозапис процесу. Все це буде коштувати близько 2800 доларів (близько 42 тисяч гривень).

Якщо ж клієнт або його родичі захочуть вибрати місце, над яким буде розвіяний прах померлого, то їм доведеться викласти вже $7500 (приблизно 112 з половиною тисяч гривень).