Верховний патріарх, «вождь» і сенс життя багатьох буддистів Сомдет Пхра Наянасамвара Суваттхана Махатхера помер у віці ста років. У зв'язку із цією сумною подією по всій країні був оголошений триденний траур та приспущені прапори.

Сомдет Пхра Наянасамвара був буддійським ченцем родом з провінції Канчанабурі. З 1989 року він обіймав найвищу посаду у буддійській сангкхі Таїланду.

Варто сказати про те, що посада Верховного патріарха є не тільки церемоніальною (дотримання традицій, проведення певних заходів тощо), але й адміністративно-судовою. Наприклад, Верховний патріарх країни не тільки проводить найважливіші релігійні церемонії на національному рівні, але й займається питаннями розвитку буддійських громад, питаннями фінансування діяльності, вирішує багато проблем, які можуть бути пов'язані з діяльністю цих організацій. Дуже тісно Верховний патріарх взаємодіє з членами королівської сім'ї. Він же уповноважений ухвалювати рішення щодо появи в країні нових храмів і монастирів. Верховний патріарх виступає суддею за тих обставин, коли представники громади здійснюють неправомірні діяння. Як повідомляється ЗМІ, незабаром країну чекає поява нової посадової особи на цій високій релігійній посаді.