Британський аукціонний дім Sotheby's виставить на торги в Лондоні 7 вересня автомобіль Austin Princess, що належав співаку і композитору, учаснику групи The Beatles Джону Леннону.

Автомобіль на шасі моделі Austin Princess A135 був випущений в 1956 році і обладнаний кузовом-катафалком від ательє Arthur Mulliner Ltd.

Спочатку автомобіль використовувався для надання ритуальних послуг. Леннон придбав машину в серпні 1971 року народження, що підтверджується доданими до лоту документами. Салон був переобладнаний, туди встановили два ряди крісел від пасажирського авіалайнера (з попільничками в підлокотниках). Машина з'являється в телевізійному фільмі 1972-го року «Уяви собі» (Imagine), знятому за мотивами однойменного альбому Леннона.

У 1972 році співак продав автомобіль кінопродюсеру Вільяму Макгоу, який перевіз машину до Каліфорнії, де вона отримала номерні знаки EMAJIN (в комплекті з лотом також ідуть британські номерні знаки, з якими автомобіль знаходився у власності Леннона: GNH 240). З 2008-го року автомобіль знаходився в експозиції Музею рок-н-рольних автомобілів в Остіні (штат Техас, США). Будь-якій реставрації машина не піддавалася і перебуває у відмінному стані. Оціночна вартість лота поки що не оголошується.

Нагадаємо: Sotheby's - британський аукціонний будинок, заснований в 1744-му році. Спеціалізується на мистецтві, предметах розкоші, антикваріат, винах і автомобілях.