- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Проблеми Кривого Рогу традиційно в полі зору Асоціації через те, що в цьому регіоні, як ніде, нищаться останні паростки вільної конкуренції, а монополіста в обличчя знає кожний його мешканець.
Вже завтра, аналізуючи звернення криворізьких підприємців ритуальної сфери, в’їзд до кладовищ буде заборонений. І це не вперше. У місцевих підприємців є відеоматеріали, де родичі небіжчика зупинені охороною і закритими ворітьми. Чого тільки не натерпілися там люди: і катафалк (не від тієї фірми!) кидали перед кладовищем, і покійника перекладали у «потрібну труну» (куплена, бач не у тих)…
Тепер Положення передбачає, що «підставою для перепустки на територію кладовищ …. є подання до ритуальної служби …» (п. 4.3 Положення) певного пакету документів, після чого «вони мають (представники «потрібних») забезпечити безперешкодний доступ на територію кладовища» (п. 2.3.10 Положення). Лише ці два речення дають змогу місцевим монополістам зробити неможливим здійснення підприємницької діяльності суб’єктами господарювання, які не перебувають у сфері впливу чиновників ритуальної служби міста, бо «хто» і «як» повинні забезпечити доступ – вирішувати тепер є кому...
17 грудня 2012 року відбулися громадські слухання із проекту цього рішення. Саме на цих питаннях громада загострювала увагу розробників проекту. Це можна побачити на відеозаписі громадських слухань (58 хвилина фільму) в Інтернеті за адресою: http://youtu.be/HKM1a-rdKzI
Зі зрозумілих кожному мешканцеві причин саме ці питання не були відображені в офіційному протоколі цього заходу.
Така ж доля спіткала і письмові зауваження підприємців галузі, що були наданні 24 грудня 2012 року розробнику проекту. Відповідь, яка була підготовлена 9 січня 2013 року, була надана респондентам тільки 25 січня 2013-го. Там, ніби під копірку, також були проігноровані саме ці питання.
Таким чином, на думку підприємців ритуальної галузі Кривого Рога, рішення міської ради від 30 грудня 2013 року «Про внесення змін у додаток до рішення міської ради від 28 квітня 2010 року №3816 «Про затвердження Положення про порядок надання ритуальних послуг на території міста Кривого Рогу», є таким,
- що прийняте с порушенням норм діючого законодавства, а саме порушення принципів регуляторної політики;
- митою якого є створення видимості законності дій, спрямованих на монополізацію ринку ритуальних послуг;
- що обмежує права громадян міста, здорожує та ускладнює для них процедуру обслуговування могил померлих родичів.
Останній пункт варто розтлумачити. Місто простягається на 120 км, і на його території діє 36 кладовищ. А всі, хто прагнуть провести будь-які роботи на могилах своїх родичів, змушені тепер їхати до ритуальної служби, щоб завезти туди пакет документів. А яким буде дозвіл ( і чи буде взагалі) на в'їзд на територію кладовища, хто і як зобов'язаний його забезпечити, Положення роз'яснень не дає.
Підприємці Кривого Рогу надали до Асоціації копії всіх документів із означених питань, звертаючись із проханням:
- Провести аналіз прийнятих змін до «Положення про порядок надання ритуальних послуг на території міста Кривого Рога» в частині ускладнення ведення підприємницької діяльності та обмеження прав громадян;
- Звернутися до компетентних органів з метою приведення «Положення про порядок надання ритуальних послуг на території міста Кривого Рога» до норм діючого законодавства.
Протистояння підприємців міста Кривого Рогу, що працюють у сфері ритуальних послуг з міськими корупціонерами триває вже більш ніж півтора року. Але ніхто сидіти, склавши рук, не збирається. Підприємці не хочуть миритися з незаконними діями органів місцевого самоврядування. І якщо найближчим часом пан Пошнакян, котрий очолює ритуальну службу міста і стає тепер одноосібним монополістом, розпочне втілювати у життя свої незаконні задуми, підприємці готові знову виходити на акції протесту і в Кривому Розі і в Києві з трунами, оркестрами та ритуальною атрибутикою.
Про останню акцію протесту криворізьких підприємців ритуальної галузі читайте на нашому сайті у матеріалі «Як у Кривому Розі ритуальне опудало горіло» у рубриці «Події. Новини».