В Україні є проблема з будівництвом нових кладовищ, тому в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ запропонували будувати крематорії з метою економії земельних ресурсів, повідомляє прес-служба відомства.

«З цією метою пропонується надати можливість органам місцевого самоврядування та суб'єктам господарювання у галузі поховання залучати інвестиції для будівництва крематоріїв та об'єктів для проведення громадських панахид з правом їхньої подальшої експлуатації та утримання. Така норма закону створить інвестиційні передумови для будівництва крематоріїв і допоможе частково вирішити проблему дефіциту земельних ресурсів », - зазначила начальник відділу комунального обслуговування Мінрегіону Ольга Божко.

За її словами, Мінрегіон також розробив новий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення галузі поховання», яким планується внести зміни до Кримінального Кодексу України та Закону України «Про поховання та похоронну справу».

«Ми імплементуємо наше законодавство до вимог Євросоюзу, тому чинне законодавство у сфері надання ритуальних послуг безсумнівно підлягає ретельному перегляду й вдосконаленню», - повідомила Божко.

За новим законопроектом, суб'єкт, який має намір надавати ритуальні послуги, повинен подати ритуальній службі або сільському голові письмове повідомлення в порядку, встановленому Урядом. А перелік ритуальних послуг, здійснюваних на території місць поховання, буде затверджувати Мінрегіон. Особа, котра має намір поховати померлого і має Свідоцтво про смерть, має звернутися до ритуальної служби або до відповідного виконавчого органу міської влади та укласти договір на поховання.