Х Світовий Конгрес Українців, що проходить з 20 по 22 серпня в НУ «Львівська Політехніка», присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Про це під час прес-конференції перед початком роботи форуму повідомила президент Європейського Конгресу Українців Ярослава Хортяні.

За її словами, Конгрес пройде під гаслом слів Лесі Українки «Без надії сподіваюсь». «Втім, в першу чергу він присвячений дуже сумній даті – 80-річчю вшанування жертв Голодомору», – зазначила Ярослава Хортяні.

Офіційне відкриття Конгресу відбуделося 20 серпня о 18 годині у Львівській опері.

Ярослава Хортяні зауважила, що українська діаспора доклала чимало зусиль, щоби інші держави також визнали Голодомор злочином і геноцидом проти українського народу. «У світі вже 16 країн визнали його геноцидом. І ця праця триває. Думаю, ми не зупинимося на півдороги»,– додала вона.

Президент розповіла, що на пленарних сесіях конгресу відбудуться круглі столи. Під час їхньої роботи обговорюватимуть проблеми євроінтеграції, світового українства та Голодомору 1932-1933 років.

Відтак, за словами Ярослави Хортяні, конгрес накреслить свої завдання щодо євроінтеграції, розвитку світового українства, розробить пропозиції для чесного вшанування жертв Голодомору.

«Народ, який забуває трагедію, не має майбутньго»,– наголосила вона.

У свою чергу, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Ірина Ключковська зауважила, що діаспора і Україна мають діяти як єдине ціле: «Я мрію про той час, коли ми працюватимемо як єдиний організм: держава і світове українство. Діаспора не може одна працювати на Україну. Україна теж має працювати на діаспору. Ці кроки мають бути поєднані».

Світовий Конгрес Українців— колишня назва Світовий Конгрес Вільних Українців (СКВУ) - була змінена на Світовий Конгрес Українців (СКУ) під час роботи VI Конґресу (2-7 листопада 1993-го року) в канадському місті Торонто після проголошення Україною Незалежності.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що репрезентує інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 33-х країн та підтримує зв’язки з українцями ще з 14-ти країн. Заснований у 1967 році як неприбуткова організація, у 2003-му  СКУ був визнаний як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй.