Кількість пов'язаних із застосуванням кодеїну смертей впродовж останніх 9-ти років збільшилася в два рази, як з'ясували австралійські дослідники. Найчастіше люди помирають через передозування ліків.

В опублікованому Medical Journal of Australia дослідженні повідомляється, що кількість смертних випадків, пов'язаних із таким знеболюючим як кодеїн, в період з 2000 по 2009 роки збільшилася у два рази. За даними президента Австралійської медичної асоціації доктора Стівена Парніса, чимало смертей були викликані неправильним використанням сильних знеболюючих.

"У нас є пацієнти, котрі приймають відразу безліч ліків, оскільки така тактика лікування використовується при деяких хронічних проблемах зі здоров'ям, - розповів доктор Парніс. - Коктейль з ліків дозволяє їм залишатися в живих і зберігати здоров'я. Але проблема з прийомом великої кількості препаратів полягає в складних зв'язках між ними. Це випробування для лікарів, які змушені залишати пацієнтів наодинці з величезною кількістю ліків".

Найчастіше кодеїновмістні препарати викликали смерть через передозування - ця причина у близько як половині подібних випадків. Багато пацієнтів, котрі померли через кодеїн, запивали ліки алкоголем, а інші змішували їх з іншими або більш потужними знеболюючими, що впливають на центральну нервову систему.

У людей, які тривалий час приймають кодеїновмістні препарати, може виробитися сильна залежність. Також їм загрожують шлунково-кишкові захворювання та токсичні ураження печінки. Для того, щоб знизити ці ризики до мінімуму, лікарі повинні проводити інформроботу серед пацієнтів, пояснюючи їм принципи прийому і дії ліків. Крім того, експерти очікують, що влада обмежить доступ до кодеїновмістних препаратів.