Китайська компанія Fu Shou Yuan, що опікується управлінням кладовищ, провела первинне розміщення акцій – IPO - на біржі в Гонконзі. Про це повідомляють азійські сайти.

Ціна розміщення склала 3,33 гонконзького долара. У перший день торгів папери Fu Shou Yuan подорожчали на 45 відсотків до 4,82 долара. У ході торгів котування досягали 5,54 долара.

Як повідомляє Bloomberg, книга заявок на акції Fu Shou Yuan була перепідписана в 681 раз. У рамках розміщення компанія залучила 1,55 мільярда гонконзьких доларів, а це близько 200 мільйонів доларів США.

Fu Shou Yuan - одна з найбільших китайських компаній, що надають ритуальні послуги. Виручка організації впродовж останніх трьох років зросла на 17 відсотків і вже у 2012-му році склала 480 мільйонів юанів, тобто 78 мільйонів доларів.

Інтерес інвесторів до компанії міг бути викликаний у тому числі й сприятливими прогнозами в цілому по ритуальній індустрії. Зокрема, китайська Global Times писала з посиланням на дослідження Euromonitor, що за наступні чотири роки обсяг галузі подвоїться і складе 100 мільярдів юанів, а це 16,5 мільярда доларів США.

Наразі в Китаї спостерігається дефіцит території під кладовища, і в зв'язку з цим вартість землі, що вже перебувуає у власності операторів, зростає. Таким чином, інвестори можуть розглядати Fu Shou Yuan  як справді потужного гравця на ринку нерухомості.