- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
У чагарниках, серед красивих старих дерев, майже в самому центрі Будапешта розмістилося кладовище Керепеші. Чимось схоже це місце на словацький єврейський цвинтар, але в Будапешті абсолютно інші масштаби, - і це справжнісінька правда. Цвинтар Керепеші - найбільший парк меморіальних скульптур у Європі, що обіймає територію площею майже 60 гектарів. Парк – це умовна назва. Дуже гарне і спокійне місце. Хтось приходить сюди почитати книгу, а хтось і погуляти.
Незважаючи на свою потужну архітектурну цінність і енергетику місця, туристів тут немає взагалі. Керепеші було відкрите в 1849 році і з тих пір тут були поховані численні представники угорської еліти. Під елітою розуміються політики, поети, письменники, скульптори, науковці, актори, композитори. Для поховань Керепеші закрили ще в 1952 році, і з тих пір кладовище не росте, хіба що додаються нові меморіальні скульптури для вже існуючих поховань. Серед усіх виділяються своєю красою і розкішшю три мавзолеї для найбільш відомих угорських діячів - Лайоша Кошута, Ференца Деака та Баттьяні Лайоша. Їх імена постійно лунають у громадському транспорті, ними називають площі, вулиці й парки.
Тут справді є де перейнятися емоційністю виконаних скульптур. Їх емоції передаються дуже натурально, а в деяких місцях і зовсім стає моторошно. Мимоволі розумієш цінність життєвого внеску похованого. Всюди смуток, горе, сльози, маленькі діти, напевно, онуки. Треба зауважити, що в 1874 році в Керепеші відкрили спеціальний ділянку для тих, хто покінчив життя самогубством, або був страчений.
Дивно, як багато міфічних істот знайшли свої місця на надгробках. Більшість статуй являють собою справжні шедеври - витвори мистецтва.
Особливе враження справляє некрополь, уздовж стін якого по обидві сторони піднімається безліч скульптур, які відтворюють культурні стилі різних епох. Це сімейні могили: тут спочивають цілі роди. Щее кілька років тому ці стіни були напівпорожніми, і скульптури в такому вигляді були встановлені зовсім нещодавно.
Могила Ференца Деака виконана у вигляді склепу. На всі боки ніби «вириваються» різні істоти.
Найвеличніша усипальниця Керепеші - могила Лайоша Кошута, революціонера, юриста, прем'єр-міністра і президента Угорщини. Він боровся за свободу слова і совісті, за суд присяжних. Головна заслуга Кошута - скасування кріпосного права.
Судячи з фотографій 2009-го року, які можна знайти в Інтернеті, скульптури на місці поховання з'явилися нещодавно. Хто сидить на троні - зрозуміти складно, але чоловік більше схожий на австро-угорського імператора, все ж орли під руками, леви на ланцюгах та інші ознаки намагаються говорити самі за себе. А можливо, це й не так.
Найгірше, що й тут вирують вандали. Око раз по раз наражається на кілька статуй з відламаними головами...