Під будівлею коледжу Сент-Джонс, розташованого на території Кембриджського університету у Великобританії, було виявлено середньовічне кладовище, що налічує більше тисячі поховань. Як з'ясувалося, на цвинтарі, побудованому при лікарні Святого Іоанна Богослова, перебувала на місці нинішнього коледжу, ховали в основному вчених із бідних верств населення.

Як повідомляє британське видання The Independent, кладовище виявили під час розкопок, проведених під будівлею коледжу Сент-Джонс в Кембриджі ще три роки тому, однак їхні результати були оприлюднені тільки зараз. Під землею будівлі вікторіанської епохи археологи знайшли 1300 могил, а також 400 повних скелетів. Як з'ясувалося, поховання належать до періоду XIII-XV століть.

Масштаби місця поховань залишалися загадкою дотепер, в той час як про існування й розташування кладовища було відомо історикам принаймні з середини XX-го століття.

Повідомляється, що кладовище належало середньовічній лікарні Святого Іоанна Богослова, що існувала до 1511-го року, на місці якої тепер відкрито коледж, названий на її честь.

Крейг Сесфорд з факультету археології та антропології розповів, що виявлене кладовище є однією з найбільших у своєму роді знахідок у Великій Британії.

Переважна більшість знайдених на кладовищі останків були без трун. При цьому ювелірних виробів та інших особистих речей при похованих практично не було. Це пояснюється тим, що кладовище було побудоване для бідних. Серед останків лише деякі належать жінкам і дітям. Як з'ясувалося, тут ховали в основному вчених.

На середньовічному цвинтарі дослідники також виявили гравійні доріжки, колодязь, а також насіння різних квітучих рослин. Це говорить про те, що ще протягом деякого часу на кладовище приходили люди, щоб провідати своїх померлих близьких.

Незважаючи на місцеві чутки, що зв'язують появу кладовища при лікарні з епідемією чуми або, як її часто називають, «чорної смерті», жодних ознак цього захворювання на небіжчиках при дослідженні останків знайдено не було.