Мешканці та гості міста мають можливість отримати за телефоном цілодобову православну консультацію фахівців-психологів служби «Все про православ'я в Донецьку», - повідомляють «Вести».

Приймають дзвінки консультанти, відповідають на будь-які питання, пов'язані з розташуванням, порядком і особливістю служби в донецьких храмах.

«По-перше, до служби можуть звертатися люди, котрі хочуть сходити до місцевих храмів. Це можуть бути і гості міста, і донеччани. Консультант розповість, за якою адресою церква знаходиться, як туди краще проїхати, а також о котрій там розпочнеться богослужіння. По-друге, тут дадуть відповідь на питання - вільні чи ні в храмах окремі дні для вінчання чи хрещення», - пояснив протоієрей Ростислав Карпусь, клірик Донецької єпархії УПЦ.

Нададуть кожному допомогу в пошуку ритуальної служби, якщо, не дай Бог, у когось із донеччан хтось помер. Зателефонував, і відразу кожного зв'яжуть з комунальним підприємством ритуальних послуг, а там вже порекомендують і священика для проведення ритуалу відспівування або вінчання.

 У Донецькій єпархії розповідають: нерідко буває, що якщо людина повідомляє про смерть родича по телефону 102, то там інформацію миттєво передають різним приватним ритуальним службам. А ці приватники, в свою чергу, рекомендують священиків для відспівування померлих. При цьому, каже Ростислав Карпусь, «приватні ритуальні контори пропонують звернутися до людей, які взагалі не мають відношення ані до Української православної церкви, ні навіть до церкви взагалі! Нерідко - це звичайні шахраї. Тобто звернення до консультаційний православний центр убезпечить донеччан від таких шахраїв».

В єпархії наголошують, що консультації - це не сповідь по телефону і не служба відповідей на питання богословського характеру. «Якщо людина звертається з богословськими, духовними питаннями, консультант направляє його до священика до храму за місцем проживання. Ці питання неможливо вирішити по телефону», - зазначає Ростислав Карпусь. До речі, час дзвінка консультантові обмежена - до 3 хвилин, у разі перевищення цього часу дзвінок автоматично переривається.

 Телефони, за якими можна зателефонувати на православну гарячу лінію - (062) 2156215 і (050) 4773577.