Православний літургійний календар

описує й визначає ритм життя Православної церкви. Окрім того, із невеликими варіаціями, його використовують Греко-католицькі церкви, що визнають Папу Римського. З кожною датою асоціюється цитата зі Святого Письма, дні пам'яті святих та святкові події, а також спеціальні правила для посту чи святкування. Останні відповідають дню тижня та пов'язані з великими святами.

Існує два типи свят у календарі Православної церкви: перехідні і неперехідні (рухомі і нерухомі). Неперехідні свята з'являються у календарі одного й того ж дня щороку, а дата перехідних щороку змінюється. Перехідні свята переважно прив'язані до дати Пасхи (Великодня), тому цикл таких перехідних свят також називається Пасхалія або пасхальний цикл.

Також термін «православний календар» у розмовній мові використовують на позначення літочислення, прийнятого у тій чи іншій автокефальній Церкві: старого або нового стилю (юліанський і новоюліанський календар відповідно). В усіх українських церквах, а також у Російській, Грузинській, Сербській, Єрусалимській церквах та на Афоні прийнятий юліанський календар (старий стиль). У Константинопольскій (крім Афону), Елладській, Кіпрській, Болгарській, Румунській та інших прийнятий новоюліанський календар (новий стиль), що нині збігається з григоріанським (однак Пасхалія обчислюється за юліанським). Автономна Фінська православна церква єдина живе повністю за григоріанським календарем, включаючи обчислення Пасхалії.