Влада міста Йоганнесбург, що в Південноафриканській Республіці, має намір дозволити установку сигналізації на могильних надгробках, щоб запобігти розграбування могил. Про це повідомляє «Лента.ру», посилаючись на південноафриканську газету The Times.

Як стало відомо, при цьому місцева адміністрація збирається посилити охорону деяких кладовищ. Очікується, що перше обладнання буде встановлено вже в січні 2014-го року.

За даними видання, міське керівництво знайшло компанію, що буде укладати з власниками могил угоду про встановлення сигналізації на надгробках. За словами директора компанії, як тільки з могили забирають надгробок, статую або навіть вазу, спрацьовуватиме вбудований в надгробок датчик переміщення і господарям приходить SMS-повідомлення про зникнення предмета. Завдяки датчику, можна буде визначити, куди злодії спробують заховати викрадене, зазначає Agence France-Presse.

Відзначимо, в Йоганнесбурзі знаходяться 36 міських кладовищ. Впродовж останніх кількох тижнів тільки з кладовищ Авалон та Вестпарк, де облаштовані могили відомих громадян ПАР, були викрадені як мінімум 20 надгробків. Кілька служителів кладовищ були звинувачені у крадіжках, а дві компанії, що надають ритуальні послуги, потрапили до чорного списку через ймовірну причетність до цих злочинів.