Приватний підприємець Іван Шершень, у якого укладено договір на копання могил з Комунальним підприємством «Миколаївське бюро ритуальних послуг», здійснив поховання на території Центрального кладовища (його називають Мешковське) без документів і дозволів. Про це інтернет-газеті «Новости-N» повідомив в. о. доглядача кладовища Олександр Сагайдак.

За його словами, Іван Шершень не виконав необхідну процедуру перед тим, як викопати могилу. Справа в тому, що на закритому кладовищі дозволено лише поховання. Для того, щоб його здійснити, необхідно надати в офіс КП «Миколаївське бюро ритуальних послуг» по вул. Степовій, 35, копію свідоцтва про смерть родича, до кого планується здійснити підпоховання та довідку про смерть покійного. Тільки за наявності цих документів у КП видають документ, що дає дозвіл поховання. З цим дозволом і з заявою від родичів потрібно прийти до доглядача кладовища, щоб співробітники вийшли на місце і переконалися, чи можливо здійснити поховання, чи є місце тощо. Однак ПП Шершень викопав могилу в 4-му військовому секторі без будь-яких дозволів.

- Це означає, що ніяких документів: свідоцтва про смерть вже похованого родича, ні довідку про смерть померлого, ніхто не бачив. Кого поховали в цій могилі, на підставі чого, чи давали на поховання дозвіл родичі - незрозуміло, - пояснив Олександр Сагайдак.

Замість того, щоб отримати документи на поховання, Іван Шершень разом із ще одним підприємцем, що надають ритуальні послуги, привіз на кладовище журналістів - ось, мовляв, як обмежують права підприємців!

Не дивлячись на це, працівниками КП «Миколаївське бюро ритуальних послуг» був складений акт про незаконну копку могили і поховання. Такий акт, за словами в. о. доглядача, може бути вагомим аргументом при розгляді питання про продовження договору з несумлінними підприємцями, які проводять несанкціоновану копку могил.

В той же час тут над чим замислитися і правоохоронним органам: кого закопали в незаконно виритій могилі – невідомо...