План передбачає проведення 23-го листопада жалобних заходів у місті Києві та інших населених пунктах України, організацію в населених пунктах України тематичних виставок архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури заходів, присвячених ушануванню пам'яті жертв голодоморів в Україні.

Крім того, Кабмін зобов'язаний вжити заходів щодо прискорення спорудження у місті Вашингтоні (США) пам'ятника жертвам Голодомору, забезпечити за участю НАН України підготовку та реалізацію програми досліджень теми голодоморів першої половини XX-го століття в Україні.

«На території України 23 листопада 2013 року приспустити Державний Прапор України, обмежити проведення розважальних заходів, внести відповідні зміни до програм радіо та телебачення». – йде мова в указі.

Раді міністрів Криму, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям наказано розробити і забезпечити виконання регіональних планів заходів. Зокрема, забезпечити покладання у День пам'яті жертв голодоморів траурних вінків і композицій із житніх та пшеничних колосків до пам'ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів, ушанування пам'яті померлих хвилиною мовчання, проведення інших скорботних заходів, належне впорядкування місць поховань жертв голодоморів.

Водночас МЗС повинне забезпечити проведення відповідних заходів за кордоном та організувати тематичні виставки у приміщеннях парламентів, урядів іноземних держав і міжнародних організацій, а також сприяти представникам української громадськості за кордоном у проведенні заходів із вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України має сприяти широкому висвітленню в державних ЗМІ заходів, що відбуватимуться у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору.

Як раніше повідомлялося у ЗМІ, у квітні народні депутати від Партії регіонів та КПУ не погодилися включити до порядку денного сесії постанову про вшанування 80-тих роковин Голодомору, яку запропонувала опозиція.