Люди із змінами в гені стресу більш схильні до інфаркту або передчасної смерті від будь-яких серцевих недуг. Про це заявили співробітники медичної школи при університеті Дьюка, передає ВВС.

Команда вчених вивчала зміна однієї літери в ДНК у людському геномі, що була пов'язана з високою вразливістю до наслідків стресу. У дослідженні взяли участь 6 тисяч сердечників. З них генетичний маркер був виявлений у кожного десятого чоловіка і трьох відсотків жінок.

За словами фахівців, сердечники з генетичними змінами мають на 38 відсотків вищий ризик отримати інфаркт або померти від серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, у кого не відзначалося змін. Результат не змінювався навіть з урахуванням таких факторів ризику, як вік, ожиріння та куріння. Це означає, що техніка управління стресом і лікарська терапія можуть знизити смертність та інвалідність внаслідок інфаркту.

Автор роботи Редфорд Вільямс зазначає, що дослідження є першим кроком на шляху пошуку генетичних варіацій, що ідентифікують людей з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань. «Це перший крок до того дня, коли ми будемо здатні виявити людей на основі цього генотипу, які входять до групи ризику. Це крок до впровадження персоналізованої медицини для пацієнтів», - розповідає учений.

Виявлення людей з генетичними змінами може призвести до раннього втручання і, відповідно, підвищенню шансів на виживання у результаті інфаркту. «Тепер ми отримали додаткові свідчення про те, що стрес може безпосередньо збільшити ризик розвитку серцевих недуг. Визначивши можливий механізм взаємозв'язку, вчені запропонували вирішити проблему або шляхом зміни поведінки, або, в разі необхідності, за допомогою існуючих лікарських препаратів. Зміна способу життя допомагає впоратися зі стресом. Збалансована дієта і регулярні фізичні навантаження покращують самопочуття і допоможуть впоратися з життєвими труднощами", - коментує роботу колег професор Джеремі Пірсон із Британського кардіологічного фонду.

Результати дослідження американських вчених, опубліковані в журналі Plos One.