Захисний бар'єр «Фукусіми» не справляється з витоками. Про це повідомили інженери компанії TEPCO. Заражених ґрунтових вод на АЕС стільки, що їх рівень уже на 60 сантиметрів перевищив захисні бар'єри. На думку фахівців, це і є основною причиною великих витоків. За останніми розрахунками, щодня із "Фукусіми" витікає до 300 тонн зараженої води.

Тепер перед інженерами стоїть надзавдання - ще краще зміцнити бар'єр. Паралельно з цим будуть відкачувати й ту радіоактивну воду, що вже накопичилася. Щодня з-під АЕС будуть відкачувати по сто тонн зараженої води. Ускладнюється все тим, що до грунтових вод надходить сильнорадіоактивна вода, що витікає з дренажної системи АЕС. Там її накопичилося вже понад 20 тисяч тонн.

Рівень вмісту радіоактивного цезію у воді в одному з дренажних тунелів - 2,35 млрд бекерелів на один літр рідини. Нормальне значення - 150 бекерелів. Про те, що до Тихого океану продовжує потрапляти радіоактивна вода з АЕС TEPCO повідомила в липні. Тоді ж уряд Японії наказав якомога швидше зупинити витік, пише ИТАР-ТАРС.