Міністр оборони Німеччини Томас де Мезьєр відкрив у селі Духовщина Смоленської області останнє - десяте кладовище німецьких солдатів на території Російської Федерації. Його було побудовано Народним союзом Німеччини із догляду за військовими похованнями. Як повідомляє агентство DPA, на цвинтарі поховано 70 тисяч військовослужбовців німецької армії, котрі загинули в роки Другої світової війни.

Під час церемонії відкриття Томас де Мезьєр висловив особливу подяку мешканцям села Духовщина за активне сприяння у відкритті цвинтаря. За його словами, незважаючи на завдані німецькими військами страждання жителям Смоленської області, місцеве населення допомогло зорганізувати «останній притулок» загиблим незалежно від їхніх національності та походження. Крім того, німецький політик звернувся до молодого поколінню із закликом «примирення над могилами».

У ході свого візиту до Росії де Мезьєр зустрівся з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу. Голова російського оборонного відомства у розмові з німецьким колегою зазначив, що в ХХ столітті відносини між двома країнами «піддавалися найважчим випробуванням, які застерігають майбутні покоління від «безглуздого кровопролиття». Крім того, він висловився за зміцнення дружніх відносин із Німеччиною та нарощування двосторонніх зв'язків по лінії міністерств оборони, передає агентство «Інтерфакс».

Голова групи вигнаних, переселенців і німецьких етнічних меншин від фракції блоку ХДС/ХСС у бундестазі Клаус Бремиг виступив зі зверненням із приводу відкриття німецького солдатського кладовища під Смоленськом. Зокрема, він підкреслив «видатну роботу Народного союзу Німеччини з догляду за військовими похованнями та його партнерських організацій в Росії». Саму ідею створення кладовища Бремиг назвав «особливим знаком примирення».