У Facebook з'явився сторонній додаток Sanctri, який дасть змогу створювати меморіальні сторінки про покійних родичів або друзів, свідчить офіційна сторінка програми популярної міжнародної соцмережі.

На додатку Sanctri  тепер можна створити сторінку людини, яка, можливо, взагалі не мала облікового запису на Facebook. Подібну меморіальну сторінку в Sanctri може створити будь-яка людина, котра отримує права на її адміністрування. За словами засновника Sanctri Джоно Мільнера, він хотів створити відповідну альтернативу публікацій на Facebook-акаунті, яку людина використовувала за життя. Крім того, замість кнопки «Мені подобається» в програмі передбачена можливість показати, що користувач «зворушений» повідомленням ("moved").

Крім стіни, на якій друзі та родичі можуть залишати публікації, меморіальні сторінки в Sanctri передбачають створення «Книги життя» - своєрідного електронного скрепбука, де можна розміщувати пам'ятні фотографії, записи та інший контент. Програма, серед іншого, пропонує «додати думку», «поділитися пам'ятною подією», «опублікувати пісню», «обіцяти зробити щось на честь покійного» або «зробити пожертвування на благодійність».

Як повідомляв сайт Digit, за умовами Facebook, користувач може звернутися до адміністрації соціальної мережі з проханням перетворити акаунт людини, про смерть якого він достеменно знає, на меморіальний. У такому разі доступ до вашого аккаунту буде лише в адміністрації соцмережі. Родичі й друзі зможуть залишати записи і посилати повідомлення, а Facebook обіцяє подбати про приватності даних. Крім того, члени сім'ї покійного можуть звернутися до адміністрації з проханням видалити його аккаунт. У той же час, подібна процедура неодноразово призводила до помилкової меморіалізації акаунтів живих людей. Якщо користувач зіштовхнувся з такою проблемою, Facebook пропонує йому також зв'язатися з адміністрацією соцмережі.

Нагадаємо, що раніше було анонсовано додаток LivesOn, який здатний самостійно продовжити мікроблог Twitter користувача після його смерті. Однак при реєстрації в LivesOn користувач однак повинен призначити людину, котра отримає контроль над його записом після смерті.