Похорон - це вічний бізнес, в якому, незважаючи на удаваний консерватизм, постійно з'являються новинки, особливо в Італії.

В умовах кризи і спричиненої нею жорстокої конкуренції, в секторі ритуальних послуг у боротьбі за померлого клієнта нововведень особливо багато. Здавалося б, ну що ще можна запропонувати невтішним родичам небіжчика, окрім сталого вже звичайною справою перетворення його праху на діамант, який можна вставити в перстень або носити на ланцюжку на шиї (зі слоганами: «Небіжчик, який завжди з тобою!» або «Діаманти вічні!»), пакетів «full optional» або «low cost», і навіть «похорон в розстрочку - заплатять нащадки».

Проте ні, є ще порох в порохівницях, - в прямому і переносному сенсі.

Похоронна контора Zanirato запустила рекламну кампанію нового виду послуг зі слоганом «Похорон із вогником!», націлившись високо в небеса. Ритуал отримав назву «sweet fly in the sky» (солодкий політ у небо) і для його виконання при похоронній конторі було створено спеціальний підрозділ «Ma. Za snc».

Перший крок - кремація клієнта (в Італії, у зв'язку з кризою, послуга затребувана - дешево та екологічно чисто). Потім - вибір місця ритуалу, тобто незвична траурна церемонія. І, нарешті – основне в програмі, - постріл!

Власник фірми Zanirato пояснив: «Прах покійного поміщають, попередньо змішавши з порохом і кольоровими барвниками (за бажанням або на вибір родичів покійного) до спеціального металевого циліндра, який заряджається як снаряд до певної подоби гармати, що вистрілює ним до небес. На певній висоті - близько 200 метрів, - снаряд розривається і прах покійного розлітається у вигляді салюту на всі боки, фарбуючись при цьому у всі кольори веселки».

Ціни цілком доступні - 600 євро за кремацію плюс 3.000 євро за постріл. Таким чином, смерть перетворюється на масовий культурно-видовищний захід.

На думку власника контори похоронних послуг, їхній метод скорочує небіжчикові шлях до раю «рівно на двісті метрів», наближаючи його до вічного блаженства...