Національний траур розпочався у Бельгії в зв'язку з кончиною королеви Фабіоли. Вдова короля Бодуена, котрий правив 42 роки (з 1951-й по 1993 рік), померла 5 грудня у віці 86 років. Рішенням уряду траур у країні оголошено до похорону, який призначений на 12 грудня.

Державні прапори Бельгії впродовж усіх цих днів будуть приспущені. Племінник Фабиоли король Філіп з дружиною Матільдою скасували всі офіційні заходи, заплановані на наступний тиждень, включаючи й візит до Ватикану.

Тіло королеви у понеділок перевезуть з її резиденції - замку Стюйвенберг – до королівського палацу в Брюсселі. У середу й четвер усі бажаючі зможуть попрощатися з покійною - двері палацу будуть відчинені задля скорботних заходів протягом 12 годин. Похорон Фабиоли відбудеться 12 грудня після траурної церемонії в кафедральному Соборі Сен-Мішель-е-Гудюль. Запрошені представники королівських домів Європи.

 

Графиня Фабіола де Мора і Арагон народилася в 1928-му році в Мадриді. У 1960-му вийшла заміж за молодого короля бельгійців Бодуена, котрий був молодший за неї на два роки. Іспанська принцеса швидко завоювала любов підданих, і не в останню чергу завдяки своєму досконалому володінню французькою мовою та швидкому освоєнню нідерландської або фламанської - другої державної мови Бельгії. Крім рідної іспанської, Фабіола вільно володіла ще й англійською та німецькою мовами.

 

Королева ніколи не афішувала подробиць свого життя і не дала жодного інтерв'ю ЗМІ. Активно займалася благодійністю, заснувавши ряд фондів для допомоги нужденним. З 1965-го року під її патронажем в Бельгії почав проходити щорічний міжнародний музичний Конкурс молодих виконавців імені королеви Єлизавети.

У Бодуена і Фабиоли не було дітей. Після смерті Бодуена в 1993 році трон перейшов до його молодшого брата Альберта, котрий в 2013-му році у зв'язку з похилим віком відрікся від престолу на користь свого старшого сина Філіпа.

Весь це час Фабіола за традицією зберігала титул королеви і виконувала представницькі функції у відповідності зі своїм становищем і, наскільки давало змогу здоров'я, з'являлася на офіційних заходах.

Усім в Бельгії пам'ятна історія, коли в 2009-му році Фабіола отримала листа з погрозами, в якому мова йшла про те, що її «вразить арбалетна стріла Вільгельма Теля». Інформація про «послання» потрапила до ЗМІ й викликала широкий резонанс.

Поліція обіцяла подбати про безпеку королеви, хоча й класифікувала цю загрозу як витівку душевнохворого. У свій наступний офіційний вихід – під час військового параду 21 липня 2009 року - Фабіола з'явилася з великим зеленим яблуком в руці, явно натякаючи на легенду про Вільгельма Теля. Образ королеви з яблуком у руці з тих пір став одним із найбільш впізнаваних не лишу у самому королівстві, але й у світі...