Нещодавно проведені будівельні роботи в історичному центрі Единбурга дали несподіваний результат. Під знятим шаром асфальту прямо на дорозі була знайдена могила середньовічного лицаря. Ця новина блискавично з'явилася на радіо ВВС та місцевих телевізійних каналах.

На збереженій надгробній плиті ще видно зображення латинського хреста і меча, вирізані на піщанику. За цим малюнкам вчені зробили висновок про соціальну приналежність покійного до вищих верств суспільства. Після додаткових досліджень, можливо, вдасться назвати навіть причину його смерті.

За словами представника міського муніципалітету, спеціаліста з питань історії та культури Річарда Льюїса, дана знахідка обіцяє стати найвизначнішим археологічним відкриттям на території Единбурга. «Могила імовірно датується XIII століттям і допоможе краще зрозуміти особливості життя середньовічних шотландців», - повідомив науковець.

Крім того, це поховання допомогло історикам точно встановити місце розташування монастиря Блекфрайєрс. Згідно з наявними даними, він був заснований шотландським королем Олександром II у середині XIII століття, а в 1558 році був зруйнований під впливом епохи Реформації.

Честь цього відкриття належить Россу Мюррею, археологові й випускникові університету Единбурга. Університетське містечко знаходиться всього в десяти метрах від виявленої могили. «Я ніколи не думав, що повернуся сюди за подібних обставин», - зізнався вчений.

Схожі обставини супроводжували розкопки могили короля Річарда III, останнього представника британської правлячої династії Плантагенетів. Цінна знахідка була виявлена під час будівництва парковки в містечку Лестер ще в лютому нинішнього року.