Два комітети верхньої палати парламенту  - Сенату Бельгії - підтримали поправки до закону про евтаназію, згідно з якими право на добровільний відхід із життя має бути надано неповнолітнім громадянам країни, повідомляє CNN.

На проведеному 27 листопада спільному засіданні членів комітетів Сенату із соціальних справ і юстиції за законопроект проголосували 13 законодавців, проти - четверо. Тепер поправки будуть представлені повним складом Сенату. Якщо законопроект не знайде підтримки у сенаторів, то на цьому його обговорення буде завершено. В іншому разі законопроект має ще пройти етап дебатів у нижній палаті парламенту - палаті представників, а потім, у разі позитивних підсумків голосування, надійти на підпис королю Бельгії Філіпу І, після чого поправки набудуть сили закону.

Законопроект був внесений до парламенту країни в грудні 2012-го року бельгійської Соціалістичної партією. У ньому вказується, що право на евтаназію має бути надано хворим невиліковними захворюваннями – тим, хто розуміють своє становище - неповнолітнім, страждання яких неможливо полегшити. У 2002-му році Бельгія стала другою країною світу, після Нідерландів, де легалізувано евтаназію, але чинний закон поширюється лише на громадян країни старших 18 років. У Нідерландах з 2002-го року дозволено дітям старше 12 років за згодою батьків просити про евтаназію, проте впродовж цього періоду такий шлях обрали тільки п'ятеро дітей.

Проект розширення закону про евтаназію викликав дебати у бельгійському суспільстві. Так, у листопаді на підтримку законопроекту виступили 16 педіатрів, котрі написали відкритий лист до двох провідних національних газет. Вони вважають, що практика евтаназії для дітей і так існує, але в «сірій зоні», тому необхідно її легалізувати. У той же час критики поправок сумніваються, чи зможуть діти прийняти інформоване рішення про добровільний відхід з життя.

Нагадаємо, що сьогодні евтаназія вже легалізована у п'яти країнах Європи - Нідерландах, Люксембурзі, Бельгії, Франції та Швейцарії.