Слони – «суспільні» тварини і дуже прив'язані до членів своєї сім'ї. Тому нерідко вони допомагають хворим і тим, хто побратимам, котрі опинилися в біді, а також «ховають» загиблих слонів і навіть впродовж довгого часу відвідують їхні останки.

Про своєрідний ритуал, який слони проводять після смерті особини свого виду, вчені дізналися нещодавно.

Зазвичай дослідникам доводилося спостерігати таку картину. Побачивши останки родича, слони обережно доторкаються до них хоботами або навіть намагаються поставити на ноги нещодавно померлого слона. Але як тільки тварини розуміють, що слон мертвий, вони починають кричати, вчиняючи великий галас. А потім раптово зникають. Після цього, вони, як правило, починають «ховати» померлого: кидають на останки листя та землю, намагаючись повністю закрити їх.

У наступні декілька днів слони будуть відвідувати «могилу», проводячи багато часу поруч із нею. Причому, такий ритуал слони проводять не тільки після смерті одного з членів сімейної групи, але й після загибелі одноплемінника-чужинця, останки якого вони випадково зустріли на своєму шляху.

 Цікаво, що слони довше інших тварин виявляють турботу про померлих родичів. Навіть мавпи не можуть змагатися з ними у цьому. Так, біологи одного разу виявили шимпанзе, який довгий час не покидав свого мертвого родича. Проте як тільки тіло почало розкладатися, шимпанзе таки змушений був покинути його.