Колишній президент Венесуели Уго Чавес, який помер у березні 2013 року, був призначений вічним лідером правлячої Єдиної соціалістичної партії країни (ЕСПВ). Таке рішення було ухвалене делегатами третього з'їзду політичного об'єднання, повідомляє Noticias 24. Нинішній глава держави Ніколас Мадуро обраний головою партії.

«Ми визнаємо нашого верховного головнокомандувача Уго Чавеса вічним лідером і президентом-засновником ЕСПВ на знак визнання тієї невимірної спадщини, яку він залишив для цього і майбутніх поколінь», - заявила одна з делегатів партії. За її словами, рішення було ухвалене за згодою всіх членів ЕСПВ, котрі прибули до Каракаса.

Всього у конференції, що триватиме до 31 липня, беруть участь 900 чоловік. Делегати повинні будуть розглянути пропозиції партії, які допоможуть зміцнити програму соціальних реформ, ініційованих Чавесом, передає BBC News. Зазначається, що з того часу, як Мадуро почав керувати країною, економічна криза у Венесуелі погіршилася.

В листопаді 2013 року Мадуро оголосив 8 грудня «Днем вірності і любові до Верховного головнокомандувача Уго Чавеса і до Батьківщини». Вибір дати обумовлений тим, що саме в цей день роком раніше Чавес останній раз перед смертю виступив зі зверненням до народу Венесуели.

Нагадаємо: Уго Чавес помер 5 березня 2013 року. Ніколас Мадуро був обраний президентом на позачергових виборах, що відбулися в квітні.