- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Кожен народ має свою культуру і похоронні звичаї. Деякі нам здаються досить дивними, інші викликають навіть шок або ж неабияке здивування. Чи не найбільш незвичайним цвинтарем світу є Чаучилла, що знаходиться в пустелі Перу.
Ця місцина в 30 хвилинах від пустельного плато Наска на південному узбережжі Перу. Багато хто знають про це місце завдяки безлічі містичних малюнків. Але на ділі це місце має ще більше таємниць і загадок.
Коли це містичне кладовище виявили дослідники минулого століття, то були знеабияк дивовані знахідками. Тут були людські останки, яким приблизно 700 років. Останні поховання проводилися в XIX-му столітті.
Кладовище Чаучилла зовсім не схоже на всі інші. Головна відмінність - у способі поховання. Всім тілам померлих надавали положення «сидячи навпочіпки». При цьому вираз облич дуже задоволений, із широкою посмішкою. Складається враження, що покійники чекають когось, і всіх бажаючих запрошують присісти поруч із ними. Варто відзначити, що буквально всі останки добре збереглися.
Останки збереглися в такому чудовому стані завдяки сухому клімату Перу. Не останню роль в муміфікації зіграв особливий похоронний ритуал. Вражає те, що всі тіла на Чаучилла покривалися смолою, при цьому одежа була винятково з натуральної бавовни. Стан одягу на момент дослідження був у чудовому стані. Цікавий факт: багато небіжчиків досі залишаються з таким волоссям, якому багато сучасних мешканців позаздрили б.
Під час поховання стінки могил обкладали цеглою, традиційно випаленою з глини. Таким чином, тіло не піддавалося атакам паразитів, мікробів і комах. Небіжчика ховали з прикрасами та особистими речами. Як і багато інших могил, ці обкрадали також, тим самим руйнуючи місця вічного спокою.
Історики, археологи та вчені впродовж років наполегливо вивчають Чаучиллу. Тим часом, різні аналізи та досліди, що проводяться в лабораторіях, все більше допомагають пізнати культуру Наска, і тим самим підібратися до розгадок легенд.