Кожен народ має свою культуру і похоронні звичаї. Деякі нам здаються досить дивними, інші викликають навіть шок або ж неабияке здивування. Чи не найбільш незвичайним цвинтарем світу є Чаучилла, що знаходиться в пустелі Перу.

Ця місцина в 30 хвилинах від пустельного плато Наска на південному узбережжі Перу. Багато хто знають про це місце завдяки безлічі містичних малюнків. Але на ділі це місце має ще більше таємниць і загадок.

Коли це містичне кладовище виявили дослідники минулого століття, то були знеабияк дивовані знахідками. Тут були людські останки, яким приблизно 700 років. Останні поховання проводилися в XIX-му столітті.

Кладовище Чаучилла зовсім не схоже на всі інші. Головна відмінність - у способі поховання. Всім тілам померлих надавали положення «сидячи навпочіпки». При цьому вираз облич дуже задоволений, із широкою посмішкою. Складається враження, що покійники чекають когось, і всіх бажаючих запрошують присісти поруч із ними. Варто відзначити, що буквально всі останки добре збереглися.

Останки збереглися в такому чудовому стані завдяки сухому клімату Перу. Не останню роль в муміфікації зіграв особливий похоронний ритуал. Вражає те, що всі тіла на Чаучилла покривалися смолою, при цьому одежа була винятково з натуральної бавовни. Стан одягу на момент дослідження був у чудовому стані. Цікавий факт: багато небіжчиків досі залишаються з таким волоссям, якому багато сучасних мешканців позаздрили б.

Під час поховання стінки могил обкладали цеглою, традиційно випаленою з глини. Таким чином, тіло не піддавалося атакам паразитів, мікробів і комах. Небіжчика ховали з прикрасами та особистими речами. Як і багато інших могил, ці обкрадали також, тим самим руйнуючи місця вічного спокою.

Історики, археологи та вчені впродовж років наполегливо вивчають Чаучиллу. Тим часом, різні аналізи та досліди, що проводяться в лабораторіях, все більше допомагають пізнати культуру Наска, і тим самим підібратися до розгадок легенд.