- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Виявлена варіація генів, яка впливає на біологічний годинник настільки сильно, що може вказувати, в який час доби людина найвірогідніше помре.
Фахівці простежили за зміною часу сну і неспання у 1200 осіб старших 65 років. Вони виявили одиничний нуклеотид поруч із геном Period 1, який відрізняється у «жайворонків» і «сов»: його основою у одних людей є аденін (A), а в інших - гуанін (G). Оскільки у кожної людини два набори хромосом, то можна виділити три генотипи: AA, GG і змішаний AG.
Дослідники визначили, що люди з комбінацією AA у природних умовах прокидаються на годину, а з AG - на півгодини раніше, ніж ті, у кого генотип GG. Майже половина - 48% - народжуються зі змішаним генотипом, «жайворонки» на другому місці - їх 36%, і менше всього, тобто16% людей, які належать до «сов».
Час смерті, вважають дослідники, у «жайворонків» і «сов» також відрізняється. Так, люди з генотипом АА або AG в середньому вмирають незадовго до 11:00, а з генотипом GG - незадовго до 18:00. «Внутрішній годинник регулюють багато аспектів людської біології і поведінки. Вони також впливають на терміни настання інсульту та інфаркту», - розповідає керівник дослідницької програми доктор Ендрю Лім з медичного центру Бет-Ісраель, що в Бостоні.
Вчені сподіваються, що отримані результати допоможуть визначити, в який час доби найбільш ефективні ліки для конкретних пацієнтів із захворюваннями серця або перенесеним інсультом. Крім того, на їхню думку, знаючи генотип людини, можна визначити і необхідний час обстеження.