Мексиканські вчені-археологи з Національного інституту антропології та історії виявили перший відомий храм, присвячений, імовірно, ацтекському богові смерті Міктлантекутлі. Як повідомляє lenta.ru, опис знахідки представлено на веб-сайті інституту.


«Храм Черепів» був знайдений під час розкопок у Теаукані, що в центральній Мексиці. У північній та західній стінах храму були виявлені ніші, в яких за допомогою штукатурки були закріплені два людські черепи і по чотири гомілкові кістки. На даху вчені знайшли дві керамічні голови, що зображують Міктлантекутлі та камінь з його малюнком. Крім того, у храмі виявили близько 300 фрагментів кісток людей, які були принесені в жертву богові смерті.

На щелепи одного з черепів була нанесена червона фарба, що відповідає іконології Міктлантекутлі. Саме це, за словами археологів, дало змогу встановити приналежність храму. У Кодексі Борджія, де є зображення різних ацтекських богів, Міктлантекутлі показаний з червоним язиком. Аналіз ДНК кісток не проводився через їхній поганий стан та мінералізацію.

Розкопки в Теуакані проводяться не перший рік, а загальна площа культурного шару пам'ятки становить більше 100 гектарів. Місто населяли представники народу пополока, що по-ацтекськи приблизно відповідає грецьким «варварам». Раніше там же був виявлений великий храм, а неподалік - найбільша в Новому Світі водна гребля Пуррон.