Протягом минулих років відбулося вдосконалення цього закону - і результати не забарилися.

Сьогодні в Голландії кількість щорічних смертей від евтаназії досягло такої кількості, що їх почали враховувати в загальній статистиці смертності.

Цифри виглядають досить похмуро - минулого 2012 року число смертей, пов'язаних з «асистованим самогубством» (більш точний термін, ніж «евтаназія», що означає умертвіння з гуманних міркувань, але без згоди жертви) склало 3 вітсотки від загального показника смертності в країні.

У 2012 році 4 188 жителів Нідерландів вдалися до допомоги лікарів задля того, щоб піти з життя. У попередньому 2011 році таких було помітно менше: 3 695 чоловік.

Зростання кількості невиліковно хворих голландців, які вирішили отримає вельми специфічну медичну допомогу, спостерігається протягом останніх 6 років.

А минулорічний стрімкий стрибок був викликаний появою нової медичної послуги - з березня 2012-го у Голландії бригаду медиків, які допоможуть у якнайшвидшому переселенню в інший світ, можна викликати просто додому, як карету «швидкої допомоги».

Всього ж у країні є 6 таких бригад, укомплектованих кваліфікованими медиками, котрі функціонують під патронатом міністерства охорони здоров'я Нідерландів.

Експерти прогнозують, що поява мобільних бригад смерті в найближчі 2-3 роки призведе до збільшення числа асистованих самогубств у середньому на тисячу в рік.

Якщо, наприклад, у Швейцарії, де дозволений такий вид медичної допомоги, хворий повинен бути в змозі грати активну роль у процесі - самостійно випити «коктейль смерті», приготований лікарем, то в Голландії після залагодження всіх формальностей саме лікар вводить хворому спочатку потужний седативний засіб, що відключає свідомість пацієнта, а потім настає час ін'єкції препарату, що викликає зупинку дихання і смерть.

До речі, подібна картина спостерігається і в сусідній Бельгії, де також нещодавно узаконено такий вид суїциду. У 2012 році причиною смерті 2% усіх померлих бельгійців стало саме евтаназія.