За даними телеканалу "Аль-Джазіра", вміст радіоактивного полонію в останках колишнього палестинського лідера Ясіра Арафата перевищила норму в 18 разів. За таких обставин імовірність його смерті від опромінення полонієм могла становити більше 80 відсотків. Телеканал посилається на доповідь, підготовлену швейцарським Інститутом радіофізики в місті Лозанна, копію якого і отримали журналісти телеканалу «Аль-Джазіра». За даними інституту, підвищений вміст полонію було виявлено в кістках тазу, ребрах, а також у в ґрунті, де похований колишній палестинський лідер.

Раніше один британський журнал опублікував критичний огляд результатів досліджень, що проводилися швейцарськими вченими. У результаті досліджень був виявлений високий рівень радіоактивних елементів на одязі палестинського лідера та на його зубній щітці.

У жовтні 2004-го року Арафат захворів, скаржачись на декілька симптомів, включаючи нудоту й різкі болі в животі. Протягом декількох днів стан його здоров'я значно погіршився, і він був переведений зі своєї бази в Рамаллі на окупованому Західному березі річки Йордан до госпіталя Персі у Франції. Його самопочуття продовжувало погіршуватися: він страждав від гострої ниркової недостатності і перебував у стані неврологічної коми. 11 листопада 2004-го року він помер від крововиливу у мозок у віці 75 років.

Незважаючи на кілька експертиз тіла Арафата, проведених після його смерті, причина його хвороби залишалася невідомою та не розголошувалася, що породило численні чутки, у тому числі й про отруєння палестинського лідера.