Вчені з Нідерландів створили революційні ліки, які можуть прийти на зміну антибіотикам. Цей препарат необхідний у зв'язку із зростанням кількості інфекцій, резистентних до цієї групи лікарських препаратів.

Впродовж останніх 10-ти років проблема смертельно небезпечних резистентних до антибіотиків бактерій постала як глобальна криза, що вимагає від влади багатьох країн спільних дій.

Антибіотики – чи не найбільший винахід у галузі медицини ХХ століття, все ж можуть повністю відійти у минуле через їхнє надмірне використання і поширення інфекцій, які вже не реагують ні на які нові види подібних ліків.

Тільки в Сполучених Штатах Америки резистентні до антибіотиків інфекції вбивають до 23 тисяч людей щороку. Але тепер у людства з'явилася надія після того, як голандські вчені з біотехнічної компанії «Micreos» створили ліки, за допомогою яких вони вилікували 5 з 6 пацієнтів, уражених золотистим стафілококом - однією із найтяжчих різновидів бактерій, що виявляють резистентність до найпотужніших антибіотиків.

Перші клінічні дослідження були досить нечисленні й обмежувалися пацієнтами з екземою, контактним дерматитом та іншими шкірними інфекціями. Однак вчені сподіваються, що подальші експерименти підтвердять ефективність ліків. Антибіотики працюють за рахунок попадання всередину бактерій, але в останні роки багато мікроорганізмів, які викликають такі поширені хвороби, як туберкульоз або сальмонелу, пережили мутацію, виробивши більш міцну мембрану клітин, через яку ліки вже не здатні пройти.

Новий тип ліків, названий Staphefket, працює зовні бактерій, впливаючи на зовнішню клітинну стінку мікроорганізмів. Вони використовують фермент під назвою ендолізин, який поступово руйнує стінку й таким чином убиває бактерії.

На переконання дослідників-творців, під впливом цього препарату бактерії втратять здатність еволюціонувати й захищати себе, тому що ендолізин також еволюціонує разом зі своїм носієм.