Під час проведення дослідження ринку ритуальних послуг та у процесі здійснення державного контролю за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції зі сторони суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на цьому ринку, територіальним відділенням було встановлено таке.

Тальнівською, Христинівською, Городищенською, Ватутінською та Звенигородською міськими радами не затверджено порядок встановлення тарифів на ритуальні послуги, яким би було чітко визначено саме процедуру їхнього розрахунку та затвердження для суб’єктів господарської діяльності, що здійснюють або мають наміри здійснювати діяльність на цьому ринку, - інформують у прес-службі територіального відділення АМКУ.

Відсутність такого Порядку може призвести до надання можливості суб’єктам господарювання з ознаками монопольного – тобто домінуючого - становища встановлювати правила поведінки на ринку, у тому числі й через безпідставне завищення плати за надання послуги, а це може призвести до наступу на права й інтереси споживачів.

З метою усунення причин виникнення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції та умов, що їм сприяють, адміністративною колегією Черкаського обласного територіального відділення були надані обов’язкові для розгляду рекомендації.

Про результати розгляду рекомендацій органи місцевого самоврядування мають повідомити територіальне відділення АМКУ протягом місяця, пише Діловий регіон.