У Акмолинської області, на місці поселення Саркирама, що в Сандиктауському  районі, археологи знайшли  унікальні золоті прикраси кінця бронзового - початку залізного століття, повідомляють казахстанські ЗМІ.

«Унікальним є те, що за два тижні ми в поселенні виявили родовий склеп, тобто поховання, яке нехарактерне для даного поселення. Можна сказати, що йде перехід від неоліту до крайньої бронзи. Наша основна діяльність - охоронно-рятувальні заходи. Ми не ганяємося за сенсацією, а лише рятуємо те, що руйнується», - зазначив провідний науковий співробітник Центру  охорони історико-культурної спадщини Куаниш Шакшаков.

На місці цього поселення археологи виявили останки трьох жінок. Примітно, що одна з войовниць була двометрового росту, до того ж вона носила рідкісні відзнаки. Знайдені золоті браслети, сережки і кільця не потьмяніли, незважаючи на багатовікове перебування під землею. Археологи прогнозують, що в даній місцевості буде виявлено ще немало пам'яток історії. Тепер же вчені вважають своїм завданням захистити поховання від «чорних шукачів». У цьому їм, на щастя, пообіцяли допомогти місцеві жителі.