Їм належить ідея поставити у чеській столиці місті Празі пам'ятник ветеранам афганської війни, який, по суті, став би пам'ятником усім ветеранам сучасних війн та військових конфліктів.

Вони мотивують свою ініціативу тим, що в Празі немає місця, куди ветеран міг би прийти та вклонитися полеглим. Обране ними місце - Ольшанське кладовище - якнайкраще підходить для цієї мети, оскільки упокоєння на ньому знайшли представники багатьох держав, включаючи й республіки колишнього Союзу. Пам'ятник передбачається відкрити в лютому 2014-го року.

Чехи у відповідь на це резонно заперечують, що чужа війна їм ні до чого. Тим більше, якщо ця війна із сутністю окупації. Проте є маленька, проте примітна деталь - в Афганістані гинули й чеські солдати. Одним із них був чеський солдат російського походження на імя Микола Мартинов, котрий загинув там у 2007-му році.

Афганські ветерани наполягають, що вони мріють про пам'ятник аж ніяк не війні, а людям. Оскільки бажання поклонитися праху полеглих вояків, втягнутих радянським урядом у війни, цілком людське і зрозуміле.